Biżuteria na wakacje – czy to dobry pomysł?

Wybierasz się właśnie w długo oczekiwaną podróż? Przed Tobą długie leżakowanie na plaży i kąpiele w słonym morze. Jest pewna rzecz, o której na pewno nie pomyślałaś. Warto zostawić swoją cenną biżuterię w domu przed wyjazdem. Dlaczego? Oto odpowiedź.

Jeżeli lecisz samolotem to biżuteria najpewniej nie przejdzie kontroli. Będziesz więc musiała pożegnać się z nią już na lotnisku. A nie chcesz przecież zostawiać drogich prezentów celnikowi, prawda?

Nawet jeśli uda Ci się przejść kontrolę na lotnisku to czeka Cię upalna pogoda, piekące słońce i słona morska woda. To nie są dobre warunki dla biżuterii. Może ona po prostu ulec zniszczeniu lub zmienić swój kolor.

W dodatku z rozgrzanego palca może łatwo zsunąć się pierścionek czy obrączka. A szkoda by było zgubić takie rzeczy podczas wakacyjnej podróży. Przechowywanie biżuterii w pokoju wcale jej nie uratuje – może stać się obiektem zainteresowań sprzątaczek. Wtedy na pewno się z nią pożegnasz.

Jeżeli wybierasz się w egzotyczną podróż, lepiej zostawić w domu drogie pierścionki, kolczyki i inne elementy garderoby. Jeżeli trudno Ci się rozstać z biżuterią możesz pomyśleć o kupnie tej plastikowej – jest równie ładna, ale dużo tańsza, nie będzie Ci więc jej szkoda, gdy się zgubi lub zniszczy.