Dobieramy kolczyki do kształtu twarzy

Odpowiednio dobrana biżuteria potrafi dodać kobiecie więcej wdzięku, klasy, a także elegancji. Dzięki temu kobieta czuje się pewniejsza siebie, ładniejsza i po prostu bardziej atrakcyjna. Warto więc zadbać o to, by biżuteria była dobrana jak najlepiej. Zajmiemy się więc dopasowaniem kolczyków do kształtu twarzy.

Kształt twarzy najlepiej określić przy związanych i gładko zaczesanych włosach do tyłu. Wyróżniamy 4 podstawowe kształty twarzy – okrągły, owalny, kwadratowy i trójkątny. Oczywiście mogą być też one pomieszane lub odwrócone.

Zasadą, która panuje -przy dobieraniu kolczyków do kształtu twarzy jest zasada odwrotności – mają one uzupełniać ewentualne braki oraz korygować niedoskonałości w kształcie.

Jeżeli masz twarz okrągłą lepiej unikają okrągłych kolczyków. Kieruj się raczej ich długością i smukłością – pomoże to wydłużyć nieco Twoją twarz.
Posiadaczki twarzy owalnych powinny kierować się podobnymi zasadami w doborze kolczyków. Chcemy tu dodać wyrazistości w rysach twarzy i nieco je wyostrzyć.

Twarz trójkątna powinna nosić kolczyki, który na dole są nieco szersze niż na dole – pomoże to wyrównać proporcje.
Z kolei twarz kwadratowa powinna się zainteresować kolczykami owalnymi, okrągłymi czy w kształcie łezek.