Jak dbać o biżuterię?

1. Po pierwsze i najważniejsze to należy pamiętać o tym aby unikać szkodliwych substancji
Podczas użytkowania srebrnej biżuterii pamiętajmy, żeby przez przypadek nie nanieść na biżuterię perfum, antyperspirantów. Dlatego, ze przez nie mogą pojawić się przebarwienia. Gdy sprzątamy i używamy silnie żrących detergentów zdejmujmy biżuterię, żeby nie miały kontaktu ze srebrem.

2. Pamiętaj, żeby odpowiednio czyścic

Biżuteria rodowana lub oksydowana należy podjąć ją specjalnemu czyszczeniu, niż zwykła srebrna biżuteria. Zwykłą biżuterię możemy czyścić specjalnymi substancjami, jednak jeśli chodzi o biżuterię rodowana może to spowodować, że zniszczy jej cienką powłokę, a biżuteria oksydowana może się odbarwić.

3. Biżuterię przechowuj w zamykanych pudełkach lub opakowaniach jubilerskich
Pojemniki do przechowywania biżuterii powinny być wyłożone miękką tkaniną, aby uniknąć uszkodzeń oraz otarć. Dzięki przechowywaniu biżuterii ograniczasz wpływ powietrza na korozję. Aby zapobiegać plątaniu się biżuterii, niektóre elementy należy przechowywać osobno, to też zapobiegnie otarciom. Do przechowywania biżuterii najlepiej sprawdzają się szkatułki wykonane z drewna lub specjalne pudełeczka jubilerskie wykonane z tektury.