Jak dobrać idealne kolczyki?

Zakup kolczyków jest bardzo często spowodowany nagłą chęcią posiadania dodatkowej pary biżuterii w swojej szkatułce. Często wołają do nas z wystawy sklepu, a my pragniemy zabrać je ze sobą do domu. Warto jednak uspokoić na chwilę emocje i dać dojść do głosu rozsądkowi – dzięki temu zakup nie okaże się być rozczarowaniem.

Rodzaj materiału
Pierwszym krokiem jest zdecydowanie, z czego nasze kolczyki powinny być wykonane. Mamy do wyboru metale szlachetne oraz biżuterię sztuczną.

Kształt twarzy
Jeśli wybierzemy już materiał, musimy zastanowić się nad kształtem naszej twarzy. To do niej dobieramy kolczyki, nie odwrotnie.

Długość włosów
W zależności od tego, jaką fryzurę nosisz najczęściej powinnaś dobrać odpowiedni kształt kolczyków.

Okazja
Teraz zastanów się, na jakie okazje będzie przeznaczona Twoja nowa biżuteria. Czy będzie to codzienne noszenie do pracy czy może tylko okazyjne, na wielkie wyjścia.

Czy wiesz już, an co zwrócić uwagę podczas zakupu pary kolczyków? Dobrze zastanów się nad zakupem – unikniesz wtedy przykrego rozczarowania. Zakup mają być przecież dla Ciebie przyjemnością, a nie późniejszą udręką z powodu niedopasowanej pary kolczyków. Najważniejsze jednak, abyś dobrze się czuła w nowej parze.