Rodzaje złota

– Białe złoto
Jest to złoto, które jest stopem z niklem oraz cynkiem.
Charakterystyczną cechą białego złota jest to, że często miesza się go z innymi metalami, czego otrzymujemy nową właściwość jaką jest wytrzymałość.

Często jest poddawane rodowaniu – dzięki temu procesowi nasze złoto przybiera barwę, która jest podobna do srebra. Takie złoto najczęściej spotykamy w sklepach jubilerskich jako obrączki.

– Czerwone złoto
Jest to złoto w szczególności z domieszką miedzi, które nadaje kolor wyrobom czerwonawy lub różowy.
Jeśli chodzi o to złoto to możemy uzyskać kilka kolor np delikatnie żółty, bardzo intensywną czerwień. Wszystko to zależy od proporcji mieszanych ze sobą metali.

– Łączenie różnych barw złota

W jubilerstwie bardzo często podczas pracy łączy się ze sobą barwy złota. Najbardziej popularnym jest stosowanie połączenie barw jest np. użycie złota żółtego i białego. Obrączki, które są wykonane z połączenia złota o kilku barwach są znacznie droższe, ponieważ zrobienie takiej obrączki jest bardziej pracochłonne, ale dzięki temu są unikatowe i zwracają uwagę. Dzięki umiejętnej pracy jubilerów efekty pracy są naprawdę piękne i zaskakujące, taka obrączka widniejąca na palcu przynosi na myśl miłe wspomnienia.